اخبار آموزشي
 
سايت آموزشي و خبري

به نقل از فارس؛حجت‌الاسلام والمسلمين ذوعلم در پاسخ به اين پرسش كه «براي چاپ كتاب‌هاي درسي و تأمين كاغذ مورد نياز آنها چه اقداماتي انجام گرفته است»، افزود: براي چاپ كتب درسي سال تحصيلي 1400-1399 بايد از اوايل مهر امسال اين كتاب‌ها به تدريج به شركت‌هاي چاپ‌‌كننده برسد؛ حدود 142 ميليون جلد كتاب براي سال تحصيلي 1400-1399 نياز داريم؛ يعني روزانه 500 هزار جلد كتاب بايد در دو چاپخانه چاپ شود و بايد چند ماه قبل از اين كار كاغذ كتب رسيده باشد.

 

وي متذكر شد: معمولاً در سال‌هاي قبل سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي‌ آموزشي در فروردين ماه براي كاغذ سال آينده تدابيري انديشيده بود و ما نيز مكاتباتي را از سال قبل شروع كرديم و مكاتباتي با معاون اول رئيس جمهور صورت گرفته است؛ ضمن اينكه بطحايي وزير سابق آموزش و پرورش نيز پيگيري‌هايي داشته و اين موضوع با حسيني سرپرست آموزش و پرورش نيز مطرح شده و مكاتباتي انجام گرفته است.

 

رئيس سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي بر اساس آنچه كه ما اطلاع داريم اعضاي ستاد اقتصادي دولت كاملاً موافق استفاده ما از ارز دولتي است اما ما كم‌كم زمان را از دست مي‌دهيم و بايد سريعتر در اين خصوص تصميم گرفته شده و مصوبه به ما ابلاغ شود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمين ذوعلم اضافه كرد: اول مهر سال 99 اگر دانلود كتب درسي دوازدهم چاپ 98 اگر در جايي كتاب به دست دانش‌آموزي نرسد همه از سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي اين موضوع را مطالبه مي‌كنند و ما بايد پاسخگو باشيم.

 

وي درباره «الكترونيكي شدن كوله‌پشتي دانش‌آموزان و استفاده از لپ‌تاپ»، ابراز داشت: در حال حاضر تعداد قابل توجهي از كتاب راهنماي هنرآموزان كه دبيران فني و حرفه‌اي و كاردانش استفاده مي‌كنند به صورت PDF در سايت سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي است؛ البته در خصوص كتب دانش‌آموزان نبايد اين حقيقت را از ياد ببريم كه برخي از مكان‌ها دسترسي به اينترنت آ‌سان نيست و اگر بخواهيم كتب درسي چاپ نكنيم، به بي‌عدالتي آموزشي منجر مي‌شود كه اميدواريم با تقويت زيرساخت‌هاي ارتباطي كشور اين موضوع تحقق پيدا كند.

 

به نقل از خبر گزاري دانشجو ؛ علي باقرزاده معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي وزارت آموزش و پرورش صبح امروز در جمع خبرنگاران در سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي گفت: ميزان فروش كتب درسي دهم چاپ 98 در شهرستان‌ها در حال بررسي است تا خانواده‌هايي كه به دليل مشكلات معيشتي و يا تعداد فرزندان دانش آموز، امكان خريد كتاب ندارند شناسايي شده و هزينه كتاب‌هاي آن‌ها تأمين شود. ما مي‌خواهيم خيرين را وارد اين فضا كنيم، ولي ممكن است اين اقدام به امسال نرسد.

وي ادامه داد: با راه اندازي بخشي در سامانه، خيرين مي‌توانند دانش آموزان در شهرستان‌ها و استان‌هاي مورد نظر را انتخاب كرده و هزينه كتاب آن‌ها را پرداخت كنند.

 

باقرزاده افزود: اكنون مجموع دانش آموزان آسيب پذير در قالب گروه‌هايي از جمله تحت سرپرست مادر، دچار معلوليت جسمي، روستاييان، عشاير و اتباع خارجي سازمان دهي شده‌اند تا مبلغي از هزينه كتاب‌هاي درسي آن‌ها از طريق خيرين پرداخت شود.

وي با بيان اينكه با اين اقدام خيرين مطمئن مي‌شوند كه پول آن‌ها صرف كتاب براي دانش آموزان منطقه مورد نظر آن‌ها مي‌شود، عنوان كرد: امسال مبلغ ۸ ميليارد تومان براي خريد كتاب‌هاي درسي دانش آموزان مناطق محروم در استان‌ها توزيع شده است كه مي‌توانند ۵۰ تا صد درصد تخفيف بدهند. كتاب‌هاي درسي در تمامي دوره‌هاي تحصيلي در استان سيستان و بلوچستان رايگان توزيع مي‌شود كه حدود ۲۰ ميليارد تومان هزينه دارد تا بتوانيم نرخ پوشش تحصيلي در اين استان را افزايش دهيم.

 

باقرزاده يادآور شد: البته ممكن است در اطراف تهران نيز دانش آموزاني وجود داشته باشند كه از ساكنان استان سيستان و بلوچستان وضعيت اقتصادي به مراتب بدتري داشته باشند. يكي از كاركرد‌هاي سامانه كتاب‌هاي درسي، هدفمند كردن حمايت‌ها است تا اگر دانش آموزاني در نقاط مختلف كشور مشكلات مالي عنصر تأثيرگذار در ثبت نام و يا ثبت نام نكردن آن‌ها است، شناسايي و از آن‌ها پشتيباني شود.

مرحله اول ثبت نام اينترنتي كتاب‌هاي درسي ۲۰ فروردين تا ۲۰ خرداد انجام شد، اما از آنجا كه برخي استان‌ها به دليل اخلال در سامانه سناد (سامانه نام نويسي الكترونيكي دانش آموزان) موفق به ثبت سفارش كتب درسي نشدند، سامانه www.irtextbook.ir يا www.irtextbook.com مجدداً اول تا هفتم تيرماه باز مي‌شود.

وي با بيان اينكه تاكنون حدود ۸ ميليون نفر براي سفارش اينترنتي كتب درسي چاپ يازدهم 98 اقدام كرده‌اند، تصريح كرد: بخش عمده ثبت نام‌ها انجام شده و حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد در برخي استان‌ها از جمله مناطق سيل زده باقي مانده است كه مي‌توانند از فرصت ايجاد شده براي ثبت نام استفاده كنند.

 

معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي ادامه داد: همچنين سامانه فروش و توزيع مواد آموزشي از اول مرداد تا ۱۵ شهريور فعال خواهد شد و بار ديگر امكان ويرايش اطلاعات و تكميل ثبت نام وجود دارد؛ ضمن اينكه اگر محل تحصيل دانش آموزان جابجا شده باشد خانواده‌ها مي‌توانند بدون پرداخت هزينه، محل تحصيل جديد فرزندان خود را انتخاب كرده و كتاب در مدرسه مورد نظر تحويل آن‌ها مي‌شود.

باقرزاده اضافه كرد: در رابطه با آن بخش از توزيع كتاب‌هاي درسي از طريق كتابفروشي‌ها (دوره اول متوسطه) نيز با وجود مقاومت‌ها، در تلاش هستيم تا سال آينده اين دوره تحصيلي هم زير پوشش سامانه يكپارچه ثبت سفارش اينترنتي قرار گيرد؛ زيرا از اين طريق حدود ۱۵ تا ۱۷ درصد هزينه خانواده‌ها كاهش مي‌يابد.

 

به نقل از تسنيم؛ سيد جواد حسيني در جلسه شوراي معاونان اين وزارتخانه با گراميداشت دهه مبارك كرامت با اشاره به جلسه ستاد هماهنگي اقتصادي دولت اظهار‌ كرد: در اين جلسه به نياز كاغذ چاپ كتاب‌هاي درسي براي مهر ماه با اعتبار 47 ميليون دلار اشاره شد و اين كه بايد 142 ميليون كتاب درسي با هزار عنوان چاپ شود و براي اين تعداد كتاب 45 هزار تن كاغذ نياز داريم، مقرر شد در جلسه‌اي با حضور بانك مركزي و رييس سازمان برنامه و بودجه تامين اعتبار كاغذ مورد نياز مورد بررسي قرار بگيرد.

 

منبع :

https://p30konkor.com/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%87%d9%85-%da%86%d8%a7%d9%be-98/

 

https://p30konkor.com/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%d9%87%d9%85-%da%86%d8%a7%d9%be-98/

 

https://p30konkor.com/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%87%d8%a7%db%8c-%db%8c%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%87%d9%85-%da%86%d8%a7%d9%be-98/ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۹ تير ۱۳۹۸ توسط حامد
نظرات (0)
به نقل از مهرآزمون سراسري سال ۹۸ در روزهاي پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تيرماه براي تعداد يك ميليون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام كننده برگزار مي شود.
آزمون عمومي و اختصاصي داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي رياضي و فني و علوم انساني در صبح پنجشنبه ۱۳ تيرماه، آزمون داوطلبان گروه هنر در بعدازظهر پنجشنبه ۱۳ تير، آزمون داوطلبان گروه علوم تجربي در صبح جمعه ۱۴ تير و آزمون داوطلبان گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي در بعدازظهر جمعه ۱۴ تير ۹۸ در ۳۸۱ شهرستان و بخش مختلف كشور و ۵۱۸ حوزه امتحاني برگزار خواهد شد.
 
مطابق مصوبات جلسه دوازدهم ۷ تيرماه ۹۷ و جلسه سيزدهم ۲۶ شهريورماه ۹۷ شوراي سنجش و پذيرش دانشجو، در آزمون سراسري سال ۱۳۹۸ سنجش با آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) انجام مي‌شود. از مباحث مشترك دو نظام قديم و جديد ۶-۳-۳ سوال يكسان طرح خواهد شد.
 
 
طراحي دو مجموع سوال براي دو سري از نظام آموزشي
 
يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش آموزان نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي و يا نظام قديم آموزش متوسطه و يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش آموزان نظام جديد (نظام جديد ۶-۳-۳ طراحي شده است.
 
داوطلبان با توجه به اينكه فارغ التحصيل نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي يا نظام قديم آموزش متوسطه و يا نظام جديد ۶-۳-۳ هستند بايد سوالات آزمون مربوط كه در آن فارغ التحصيل شده اند و يا دانش آموز سال آخر آن نظام هستند پاسخ دهند،مي توانيد از تحليل كنكور تجربي 98 نيز ديدن كنيد.
 
در آزمون سراسري سال ۱۳۹۸ به هر داوطلب در تمامي گروه‌هاي آزمايشي، يك پاسخنامه و ۲ دفترچه سوال (آزمون عمومي «دفترچه شماره ۱» و آزمون اختصاصي «دفترچه شماره ۲») داده مي‌شود.
 
داوطلبان داراي ديپلم بهياري و شاغل بهيار در گروه آزمايشي علوم تجربي و دارندگان ديپلم علوم و معارف اسلامي كه داراي مدرك پيش دانشگاهي علوم و معارف اسلامي در گروه آزمايشي علوم انساني هستند، علاوه بر پاسخگويي به سوالات دفترچه‌هاي عمومي (دفترچه شماره ۱) و اختصاصي (دفترچه شماره ۲) بايد به سوالات دفترچه اختصاصي شماره ۳ هم پاسخ دهند.
 
داوطلبان در تمام گروه‌هاي آزمايشي بايد پاسخ سوالات دفترچه‌هاي عمومي و اختصاصي را در همان برگ پاسخنامه تحويل شده، علامتگذاري كنند.
 
تمام سوالات آزمون عمومي (دفترچه شماره ۱) و اختصاصي (دفترچه شماره ۲) داوطلبان در هر پنج گروه آزمايشي، شخصي سازي شده و شماره داوطلبي، نام خانوادگي و نام هر داوطلب بر روي جلد دفترچه آزمون وي درج شده است.مي توانيد از تحليل كنكور انساني 98 نيز ديدن كنيد.
 
 
اين دفترچه‌ها داراي تنوع است و پاسخنامه و دفترچه آزمون عمومي (دفترچه شماره ۱) داوطلبان كليه گروه‌هاي آزمايشي در يك بسته نايلوني و هر يك از دفترچه‌هاي آزمون اختصاصي (دفترچه‌هاي شماره ۲ و يا ۳) در بسته‌هاي نايلوني جداگانه، تحويل داوطلبان خواهد شد.
 
دفترچه مربوط به درس معارف غيراسلام (ويژه داوطلبان اقليت‌هاي ديني) و يا درس زبان غيرانگليسي در كليه گروه‌هاي آزمايشي در دروس عمومي، دفترچه مربوط به زبان تخصصي آلماني و فرانسه در گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي و دفترچه‌هاي شماره ۳ در گروه آزمايشي علوم تجربي (سوالات درس بهياري) و در گروه آزمايشي علوم انساني (سوالات درس اصول عقايد و فقه) هم شخصي سازي شده و مشخصات داوطلبان بر روي جلد دفترچه درج شده است.مي توانيد از تحليل كنكور رياضي 98 نيز ديدن كنيد.
 
با توجه به اينكه دفترچه سوالات داوطلبان (عمومي و اختصاصي) در يك بسته نايلوني به صورت جداگانه بسته بندي شده و در جلسه آزمون منحصراً شخص داوطلب بايد از محل مشخص شده، بسته نايلوني را باز كرده و به سوالات پاسخ دهد، در صورتي كه داوطلب مشاهده كرد نايلون بسته تحويلي به وي قبلاً باز شده لازم است موضوع را به نزديكترين مراقب اطلاع دهد.
 
ضمناً داوطلب در صورت مشاهده اين وضعيت پس از برگزاري آزمون مي‌تواند از طريق سيستم پاسخگويي مندرج در سايت سازمان سنجش مراتب را اطلاع دهد.
 
 
در مستطيل بالاي پاسخنامه شماره داوطلب، نام خانوادگي و نام و گروه آزمايشي درج شده است. در مستطيل بالاي پاسخنامه مطلقاً نبايد چيزي نوشت يا علامتي گذاشت و به غير از محل هاي مشخص شده در روي پاسخنامه از نوشتن و يا علامتگذاري در ساير محل‌ها خودداري شود در غير اين صورت فرد به عنوان متخلف شناخته شده و پاسخنامه وي تصحيح نخواهد شد.
 
داوطلب به محض دريافت پاسخنامه بايد شماره آن را با شماره صندلي و شماره كارت ورودي خود و نيز كدهاي مندرج در پاسخنامه را با كدهاي مندرج در دفترچه‌هاي شماره ۱ (آزمون عمومي) و شماره ۲ (آزمون اختصاصي) تحويل شده مقايسه كند تا مطمئن شود بين آنها هيچ اختلافي نيست و در صورت مشاهده تفاوت، موضوع را به نزديكترين مراقب جلسه اطلاع داده و موضوع را پيگيري تا اختلاف برطرف شود و سپس مندرجات ذيل پاسخنامه را تكميل و امضا كند.
 
نمره منفي براي هر پاسخ غلط
در تست هاي چهار گزينه اي براي هر پاسخ صحيح ۳ نمره مثبت (سه نمره مثبت) و براي هر پاسخ غلط، به منظور خنثي كردن پاسخ‌هاي حدسي يا تصادفي ۱ نمره منفي (يك نمره منفي) منظور خواهد شد، بنابراين به داوطلبان توصيه مي‌شود اگر پاسخ صحيح سوالي را اصلاً نمي‌دانند به آن سوال جواب ندهند؛ زيرا به سوال‌هاي بدون جواب نمره منفي يا مثبت تعلق نمي‌گيرد و اگر به سوالي بيش از يك پاسخ داده شود همه پاسخ‌هاي آن سوال، غلط محسوب خواهد شد و به آن سوال يك نمره منفي (۱ نمره منفي) تعلق خواهد گرفت.
 
 
منبع :
 
 


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۰ تير ۱۳۹۸ توسط حامد
نظرات (0)

به گزارش خبرگزاري مهر، مجتبي زيني‌وند صبح شنبه ۲۴ فروردين در بازيد از مناطق سيل‌زده سوسنگرد در استان خوزستان گفت: بازديد از مناطق سيل‌زده با هدف ارزيابي فضاهاي آسيب‌ديده و بازسازي مدارسي كه نياز به تخريب و نوسازي دارند، انجام شده است و اميدواريم در جلسه‌اي كه عصر امروز با حضور نمايندگان استان خوزستان در مجلس شوراي اسلامي و همكاران وزارتي در اداره كل آموزش و پرورش خوزستان برگزار مي‌شود، بتوانيم براي حضور دانش‌آموزان عزيز در كلاس درس تمهيداتي اتخاذ كنيم تا هر چه سريع‌تر زمينه حضور دانش‌آموزان در كلاس درس فراهم شود.

 

۸ مدرسه در سوسنگرد زيرآب است

 

وي با اشاره به وجود ۸ مدرسه تخريبي در شهرستان سوسنگرد، گفت: اين مدارس تقريباً تا يك متر زيرآب هستند و تجهيزات آن‌ها به‌صورت كامل تخريب‌شده است و براي بازسازي، ترميم و بهره‌برداري از اين مدارس نياز به حمايت جدي مسئولين داريم.

 

زيني‌وند با يادآوري تشكيل ستادي در وزارت آموزش‌وپرورش و تعيين نماينده براي هركدام از استان‌هاي سيل‌زده در اين ستاد از سوي وزير آموزش‌وپرورش، افزود: در عين حال يكسري از استان‌ها به عنوان استان معين استان‌هاي سيل‌زده مشخص شدند كه در حال حاضر ۱۰ استان تهران، اصفهان، فارس، كرمان، يزد، هرمزگان، بوشهر، اردبيل، آذربايجان شرقي و غربي به‌عنوان استان‌هاي معين خوزستان انجام وظيفه مي‌كنند.

 

نماينده ويژه وزير آموزش‌وپرورش در ستاد معين استان‌هاي سيل‌زده بيان كرد: بر اساس نياز و موقعيت مناطق آسيب‌ديده و ظرفيتي كه هركدام از استان‌هاي معين دارند، مناطق سيل‌زده آموزش‌وپرورش خوزستان در ميان آن‌ها تقسيم مي‌شود و هر منطقه براي ارائه خدمات در حوزه‌هاي بازسازي مدارس، جذب كمك خيرين، كمك به فرهنگيان آسيب‌ديده و بسترسازي براي حضور دانش‌آموزان در كلاس‌هاي درس، برگزاري كلاس‌ها و دوره‌هاي آموزشي به صورت حضوري يا غيرحضوري تحويل استان‌هاي معين داده مي‌شود.

 

ارائه بسته‌هاي فرهنگي و ورزشي، با حضور تيم‌هاي مشاوره‌اي در مناطق سيل‌زده

 

وي بر حضور مشاوران در كنار دانش‌آموزان براي كاهش استرس‌هاي درسي آن‌ها تاكيد كرد و گفت: لازم است تا مشاوران تحصيلي به ارائه خدمات مشاوره‌اي به دانش‌آموزان سيل‌زده بپردازند تا ميزان استرس دانش‌آموزان براي حضور در امتحانات پاياني يا كنكور كاهش پيدا كند. همچنين ارائه بسته‌هاي فرهنگي و ورزشي، با حضور تيم‌هاي مشاوره‌اي در مناطق سيل‌زده از ديگر اقداماتي است كه براي كمك به اين مناطق برنامه‌ريزي شده است.

 

معاون وزير آموزش‌وپرورش به فرمايش حضرت امام (ره) مبني بر اينكه استان خوزستان دين خود را به اسلام ادا كرده است اشاره كرد و گفت: در شرايط كنوني وظيفه مردم در سراسر كشور ايران است كه دين خود را به مردم عزيز خوزستان ادا كنند، اين مردم براي تمامي كشور عزيز هستند و مسئولين كشور، دولت و نمايندگان مجلس توجه ويژه‌اي به رفع مشكلات ناشي از آسيب‌ديدگي سيل در استان خوزستان دارند.

 

زيني‌وند گفت: با اقدامات كوتاه‌مدتي كه برنامه‌ريزي‌شده است درصدد هستيم سال تحصيلي را به‌خوبي در استان خوزستان به پايان برسانيم و تمهيداتي اتخاذ مي‌شود كه در سال تحصيلي آينده نيز تمامي امكانات براي حضور دانش‌آموزان در كلاس‌هاي درس فراهم شود.

سوالات امتحان نهايي دوازدهم تير 98

 

سوالات امتحان نهايي دوازدهم شهريور 98

 

 

رئيس سازمان نوسازي مدارس و خيرين مدرسه‌ساز به خوزستان مي‌روند

 

وي حجم تخريب‌ها را در استان خوزستان بسيار بالا دانست و افزود: در طي اين هفته رئيس سازمان نوسازي كشور با مجموعه‌اي از خيرين در استان خوزستان حضور پيدا مي‌كنند تا از ظرفيت خيرين و دولت براي بازسازي مدارس آسيب‌ديده و تأمين امكانات و تجهيزات مدارس درگير سيل استفاده شود.

 

نماينده ويژه وزير آموزش‌وپرورش تعيين تكليف چگونگي برگزاري امتحانات نهايي طي دو روز آينده با ابلاغ بخشنامه‌اي به استان‌هاي درگير پديده سيلاب خبر داد و گفت: بر اساس اين بخشنامه وضعيت امتحانات نهايي براي دانش‌آموزان مشخص مي‌شود و در اين بخشنامه تمهيدات و شرايطي در نظر گرفته شده است كه اين دانش آموزان به خصوص دانش‌آموزان پايه دوازدهم نگران امتحانات نهايي نباشند.

سوالات امتحان نهايي سوم دبيرستان تير 98

 

زيني‌وند به وجود فرصت براي آغاز امتحانات نهايي دانش‌آموزان مناطق سيل‌زده و برگزاري با تأخير كنكور براي اين دانش آموزان اشاره كرد و گفت: نمايندگان مجلس و دولت بر اين مسئله اتفاق‌نظر دارند كه بايد براي شركت دانش آموزان مناطق سيل‌زده در امتحان كنكور يك فرصت در نظر گرفته شود تا از اين طريق نگراني دانش‌آموزاني كه با پديده سيلاب گرفتار هستند و امكان مطالعه را ندارند، كاهش پيدا كند.

 

وي اختصاص زمان مناسب براي كنكور دانش‌آموزان سيل‌زده و تقويت بنيه علمي آن‌ها را از راهكارهايي دانست كه براي كاهش استرس در دانش‌آموزان پايه دوازدهم پيش‌بيني شده است، زيني‌وند گفت: برگزاري دوره‌هاي آموزشي به‌صورت دوره‌هاي حضوري تجميعي در مركز استان يا شهرستان از ديگر راهكارهاي موجود براي كمك به دانش آموزان پايه دوازدهم است.

 

سوالات امتحان نهايي پيش دانشگاهي تير 98

 

منبع :

https://p30konkor.com/%d8%a7%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%aa-%d9%86%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%87%d9%85-%d8%aa%db%8c%d8%b1-98/

https://p30konkor.com/%d8%a7%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%a7%d9%86-%d9%86%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b3%d9%88%d9%85-%d8%af%d8%a8%db%8c%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%aa%db%8c%d8%b1-98/

https://p30konkor.com/%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%86%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c-%d8%aa%db%8c%d8%b1-98/

 

https://p30konkor.com/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%B1-98/

 

https://p30konkor.com/%d8%a7%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%aa-%d9%86%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%87%d9%85-%d8%b4%d9%87%d8%b1%db%8c%d9%88%d8%b1-98/ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۷ تير ۱۳۹۸ توسط حامد
نظرات (0)
[ ۱ ]
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | پشتیبانی: وبلاگدهی آریا
 

سئو کار حرفه ای / خرید پیج اینستاگرام / باربری / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی در مشهد / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  /  خدمات گرافیک آریا گستر  / فروش پیج آماده آریا گستر / نیازمندی های نظافتی / وکیل در مشهد / ارز دیجیتال / نیازمندی های قالیشویی / مبل شویی / املاک شمال  / آرد واحد تهران / فیزیوتراپی سیناطب / sell Instagram account safely / نیازمندی های گردشگری / نیازمندی های سالن زیبایی